Bohužel se dnes stalo standardem, že výrobci neododávají instalační média k počítačům a místo toho vám ukradnou část pevného disku, kde vytvoří recovery oddíl, který má vám usnadit reinstalaci a jim ušetřit náklady s výrobou instalačních médií. U Aceru, který tlačí na cenu nic neobvyklého.

Jenže co když jste notebook reinstalovali vlastními silami, nebo jste na notebook nainstalovali linux s GRUBem, který přepsal původní Master Boot Record. Tím pádem obnova systému po stisknutí ALT+F10 přes Acer eRecovery Management nebude fungovat.

Návod je jednoduchý:

1) Stáhnout a vypálit Hirens boot CD

2) Nabootovat a v menu vybrat třetí položku od shora - Linux based rescue enviroment

3) Po nabootovaní rozhraní vybrat Správce disků

4) U zobrazeného obnovovacího oddílu

15.5.2016 - Doplněné fotografie rozborky konzole CECH-A01!

Člověk si má neustále rozšiřovat obzory. Toho se držíme i my. Po zakoupení několika herních konzolí jsme řešili, co s nimi a jak nejlépe prověřit jejich stav. Rozhodnutí bylo jasné - rozborka.

Asi před týdnem padlo rozhodnutí, že je potřeba postavit pro potřeby nenáročného webhostingu samostatný server. Jelikož razíme myšlenku úsporných počítačů, rozhodli jsme se zakoupit zánovní mini-ITX desku Intel D945GCLF "Little Falls" s procesorem Intel Atom 230.

Prodej úsporných počítačů díky předsudkům a mýlkám není jednoduchý. Dnes se zaměřím asi na tu, kterou slyším nejčastěji.