Dnešní článek bude spíš takovým výkřikem do tmy, protože jsme zjistili, že za dobu co nabízíme nejen úsporné počítače jen hrstka klientů ví, co skutečně potřebuje.

 

Jak si tedy vybrat správný počítač?

Na rovinu si dnes řekněme, že počítač je spotřební zboží a má morální životnost něco kolem 4 let i když sloužit dokáže i daleko delší dobu.

Nejdříve je nutné si ujasnit, co budeme na počítači dělat. Jestli ho budeme využívat k běžné práci nebo ke hraní her. Od toho se odvíjí všechno ostatní.

Druhou fází je rozpočet. Málo kdy se stane, že je rozpočet téměř neomezený a dá se vybírat podle libosti... Pokud je rozpočet omezený, je potřeba u výběru přemýšlet a kupovat s rozumem. Dnes a denně se setkáváme s tím, že se v domácnostech "válí" naprosto nevyužitý výpočetní výkon jen díky tomu, že každý kupuje to nejvykonnější co se dalo koupit nebo nejvýkonnější procesor na který měl v době pořízení peníze. Když jsme se pak zajímali o to, jakým způsobem je počítač využívám, zjistili jsme, že počítač je zapnutý 24 hodin denně a slouží pouze pro přečtení e-mailu a přehrávání internetového rádia. Otázkou je proč?